سایتهای پیشنهادی
خانه / مدل تعالی سازمانی EFQM / پیش ارزیابی سازمان / پیش ارزیابی مدل تعالی -EFQM

پیش ارزیابی مدل تعالی -EFQM

 

 

 

 

مدل تعالی سازمانی مدلی است که بر اساس ارزیابی ، عملکرد سازمانها را اندازه گیری می کند. این مدل به سازمان ها کمک می کند تا با مقایسه وضعیت موجود و مطلوب خود تفاوت ها را شناسایی کنند، سپس با بررسی علل وقوع این تفاوتها راه حل های بهبود وضع موجود را پیدا و آنها را اجرا نمایند.
امروزه ابزارها و روش های مدیریتی بیشماری وجود دارد. مدل EFQM یک دید جامع و سرآمدی کل نگر از سازمان را ارائه می کند و می توان از آن برای شناخت تفاوت های آنها و برقراری ارتباط بین روشهای مذکور استفاده نمود. بنابراین این مدل را می توان در رابطه با هر تعداد از این ابزارها بر اساس نیازها و اهداف سازمان مورد نظر به عنوان یک ساختار فراگیر و جامع برای بهبود سرآمدی و توسعه پایدار آن استفاده کرد.
منطق RADAR یک رویکرد ساختار یافته را برای پرسش در مورد چگونگی عملکرد یک سازمان را ایجاد میکند. هم چنین این روش مکانیزم امتیازدهی که برای جایزه سرامدی EFQM وجود دارد و نیز دیگر طرح های شناخت و ارزیابی را پشتیبانی میکند و میتواند به پروژه های بهبود مدیریت و تغییر رهبری در هر سازمانی کمک کند.

بدون شک در هر سازمانی تداوم پیشرفت درمسیر تعالی ،منوط به اجرای خودارزیابی و ارزیابی منظم وسیستماتیک می باشد .این خدمت بیشتر برای سازمانهایی که فاقد ارزیابان صلاحیت دار مدل تعالی سازمانی می باشند تعبیه شده تا این سازمانها بتوانند شاهد تداوم مدل تعالی در سازمان خود باشند . خودارزیابی در اغلب سازمانها توسط ارزیابان صلاحیت دارخود سازمان انجام می پذیرد که دارای حسنهای  زیادی نیز می باشد . اما به تجربه ثابت شده که اگر قبل از ارزیابی نهایی ، سازمان توسط ارزیابان خارجی پیش ارزیابی  گردد ، نقاط قوت و زمینه های بهبود متفاوتی علاوه بر آنچه ارزیابان سازمانی مشاهده نموده اند ، در گزارش ارزیابی ارائه می گردد که شاید تاکنون به آنها توجه نشده است .

همچنین با اجرای پیش ارزیابی در شرکت متقاضی حضور در جایزه ، آن سازمان به حداکثر سطح آمادگی خود قبل از ارزیابی نهایی خواهد رسید . لذا  به سازمان ها توصیه می کنیم از این خدمت ، حداقل برای یک بار استفاده نمایند.

فرایند انجام این خدمت به شرح زیر می باشد : 

تماس از طرف سازمان با  کیفیت نشان پارسیان

ارائه اطلاعات اولیه در خصوص سازمان متقاضی

جمع بندی اطلاعات و مذاکرات اولیه با سازمان متقاضی

جمع بندی مذاکره و تهیه پیش نویس اولیه قرارداد

انعقاد قرارداد همراه با گانت چارت اجرایی ( تاریخ و زمان پیش ارزیابی ، زمان ارائه گزارش و… )

دریافت برخی مستندات ( اظهارنامه ، گزارش بازخورد خودارزیابی ، گزارش فیدبک دوره قبل سازمان ) جهت برنامه ریزی برای پیش ارزیابی

انجام ارزیابی و ارائه گزارش بازخورد ارزیابی بلافاصله بعد از ارزیابی و نیز کمک به ارزیابی شونده در زمان ارزیابی برای ارائه پاسخ سوالات ارزیابان  و ارائه برخی پیشنهادات کاربردی به سازمان برای اصلاح زمینه های بهبود

خاتمه و تسویه قرارداد

راه های ارتباط با ما شامل : 

 

پیغام از طریق واتس اپ ، ایتا ، بله  به شماره های : 09128065814  – 09309704963

ایمیل های  INFO@MOHSEN-NAGHDI.IR –  MNFR94@YAHOO.COM 

تماس با شماره های 09128065814  –  77276887-021